Prevence (preventivní péče o zuby)

Dentální hygienistka při preventivní péči o zubyZubní prevence se stává nedílnou součástí moderní stomatologické praxe. Není založená na komplikovaných postupech, její přednost je v jednoduchosti a soustavnosti preventivního opatření. Předcházíme tak vzniku zubního kazu a onemocnění závěsného aparátu zubů (zánět dásní, parodontitis).

Běžná zubní prevence

Zubní prevenci provádí dentální hygienistka individuálně podle potřeb pacienta. Důležitými aspekty ovlivňujícími úspěch prevence jsou - výběr vhodných pomůcek (zubní kartáčky, mezizubní kartáčky, zubí nit, vhodná zubní pasta), jejich účelné používání a především správná technika čištění zubů. Heslem prevence je, že "čistý zub nemůže onemocnět".

Prevence zánětu dásní

Dentální hygienistka spolupracuje se zubním lékařem a provádí tzv. konzervativní fázi léčby parodontitidy,
léčba zánětu dásní. Odstraňuje speciálními přístroji zubní kámen a to jak nad dásní tak i pod ní v hloubce parodontálních kapes u počínajícího zánětu dásní. Proč neustále přicházet o zuby z důvodu parodontitidy, když se tomu dá zabránit.

Preventivní "bělení" a leštění zubů, ošetření zubních krčků

Člověk nepožaduje jen zdravé zuby, ale také klade důraz na estetiku. Dentální hygienistka odstraňuje pigmentace, "bělí" je tzv. pískováním, leští zuby, ošetřuje citlivé zubní krčky a provádí fluoridaci (ochrana zubu před vznikem kazu). 

Chcete-li mít zdravé a hezké zuby, neváhejte nás kontaktovat.